Jak funkcjonalnie urządzić niewielki przedpokój?

Przedpokój jest pomieszczeniem, które odgrywa dużą rolę w każdym mieszkaniu. To właśnie on zachęca do wkroczenia w progi domu. W przypadku niewielkiego przedpokoju warto zastosować szereg rozwiązań, które świetnie sprawdzą się, dostarczając funkcjonalności oraz nadając pomieszczeniu charakteru. Jakie rozwiązania sprawdzają się w przypadku tak niewielkiej powierzchni, jaką jest przedpokój w mieszkaniu?

Rozjaśnij pomieszczenie

Pierwszym krokiem do optycznego powiększenia przedpokoju jest postawienie na jasne kolory ścian. Dzięki temu pomieszczenie wyda się większe, będzie również zapraszało zarówno gości, jak i domowników, do pozostawienia swoich rzeczy. Białe ściany optycznie powiększą pomieszczenie. Można również postawić na kontrast między ścianami – wówczas możemy zdecydować się na pomalowanie krótszych ścian przedpokoju kolorową farbą. Świetnie z białym współgrają modne w tym sezonie odcienie szarości – od delikatnej, gołębiej, aż po ciemniejszą, grafitową. Pomalowanie ścian na różne kolory sprawi, iż pomieszczenie wyda się przestronniejsze. Warto również zadbać o różnorodne oświetlenia – im więcej, tym lepiej, gdyż padające z różnych stron światło optycznie powiększa pomieszczenie. Dobrym rozwiązaniem jest lampa podwieszana pod sufitem oraz kinkiety ścienne. Aby nadać przedpokojowi ciekawszego charakteru, można zdecydować się na barwne wieszaki na ubrania oraz takiż stojak na parasole. W przypadku niedużego pomieszczenia świetnie sprawdza się piętrowa szafka na buty, w której można przechowywać obuwie. Od naszego gustu zależy jedynie, czy będzie ona otwarta, czy zamknięta. 

Powiększająca moc lustra

W niewielkim przedpokoju obowiązkowym elementem powinno być lustro. Można zawiesić je na ścianie, lub zdecydować się na szafę przesuwną z lustrem, jeśli pozwala nam na to wielkość pomieszczenia. Dzięki temu nie tylko optycznie powiększymy przedpokój, ale również zyskamy cenną i niezwykle funkcjonalną przestrzeń do przechowywania kurtek i płaszczy. 

Jednolita podłoga 

Jednolita podłoga w pomieszczeniu, z którego wychodzimy do przedpokoju, również optycznie powiększy powierzchnię. Taka sama podłoga, na przykład kafelki w przedpokoju oraz salonie sprawią, iż przedpokój wyda się dużo większy. Będzie także płynnie przechodził w salon, co sprawi, iż zachowana zostanie spójność aranżacyjna obu wnętrz. 

Powyższe rozwiązania świetnie sprawdzą się w każdym niewielkim mieszkaniu. Opole jest miastem, w którym preferowane są powyższe rozwiązania. Ze względu na swoją uniwersalność mogą także przyjąć się w innych miastach.