Jak urządzić praktyczną sypialnię dla niemowlęcia?

Młodzi rodzice często zastanawiają się, jak połączyć potrzeby swoje i nowo narodzonego członka rodziny. Ze względów praktycznych większość rodziców decyduje się na wydzielenie specjalnej przestrzeni dla niemowlęcia w zaciszu własnej sypialni. Jak zatem urządzić to pomieszczenie, aby było komfortowe zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka?

Przestrzeń dla malucha 

Wydzielenie przestrzeni dla nowego członka rodziny we własnej sypialni posiada wiele plusów. Przede wszystkim rodzice mają łatwy i komfortowy dostęp do łóżeczka malucha, dzięki czemu mogą od razu reagować na potrzeby dziecka. Dobrym pomysłem jest zatem wydzielenie specjalnej strefy w sypialni, w której znajdować się będą przybory oraz łóżeczko malca. Warto zastosować parawan, który umożliwi oddzielenie łóżeczka od części sypialnianej rodziców – dzięki temu maluch będzie mógł spać spokojnie, podczas gdy rodzice będą mogli na przykład poczytać przed snem. Dodatkowo parawan daje możliwość skupienia się na dziecku, gdy wymaga ono uwagi rodziców. To rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy jedno z rodziców poświęca czas na opiekę nad niemowlęciem, gdyż gwarantuje intymność oraz czas i miejsce poświęcone wyłącznie maluchowi.

Im mniej, tym lepiej

Przestrzeń poświęcona maluchowi powinna zawierać jak najmniej rzeczy, aby nie wprowadzać niepotrzebnego chaosu. Łóżeczko, przewijak oraz fotel do karmienia to wyposażenie obowiązkowe. Artykuły do niemowlęcej pielęgnacji można pochować w szafkach stojących przy łóżku rodziców, aby dostęp do nich był łatwy i bezproblemowy. Jeśli sypialnia charakteryzuje się niewielkim metrażem, warto rozważyć opcję przeniesienia przewijaka do łazienki – a wraz z nim wszelkich rytuałów pielęgnacyjnych małego domownika. Aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, warto zdecydować się na łóżeczko dziecięce z wbudowaną szufladą – zyskujemy wówczas dodatkową przestrzeń na przechowywanie niemowlęcych akcesoriów. To proste, a jednocześnie niezwykle komfortowe rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się na małej powierzchni. 

Odpowiednie zaaranżowanie sypialni dla rodziców oraz nowo narodzonego domownika jest pierwszym krokiem do budowania trwałej więzi z niemowlęciem. Dzięki zastosowaniu powyższych wskazówek pomieszczenie nabierze funkcjonalności, sprawiając, iż wspólne przebywanie stanie się radosne i komfortowe. Powyższe rozwiązania świetnie sprawdzą się w każdej nieruchomości. Opole to miasto, w którym te rozwiązania cieszą się dużą popularnością – warto zatem je przetestować we własnej sypialni, niezależnie od miejsca zamieszkania.